Vdes një i burgosur në Klinikën e Neurologjisë

"Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti Shëndetësor i Burgjeve, njoftojnë opinionin publik se sot rreth orës ‪19:00 në Klinikën e Neurologjisë të SHSKUK-së, ka ndërruar jetë i burgosuri, G.H. I njëjti ishte i vendosur në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë dhe ka qenë duke  u trajtuar në vazhdimësi nga sëmundjet paraprake me të cilat është pranuar"

Qendra Klinike Universitare e Kosovës(QKUK)

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se ka vdekur një i burgosur në Klinikën e Neurologjisë.

Në njoftimin thuhet se njëjti ishte i vendosur në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë dhe ka qenë duke  u trajtuar në vazhdimësi nga sëmundjet paraprake me të cilat është pranuar.

“Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti Shëndetësor i Burgjeve, njoftojnë opinionin publik se sot rreth orës ‪19:00 në Klinikën e Neurologjisë të SHSKUK-së, ka ndërruar jetë i burgosuri, G.H. I njëjti ishte i vendosur në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë dhe ka qenë duke  u trajtuar në vazhdimësi nga sëmundjet paraprake me të cilat është pranuar. Nga data 19.07.2023 ishte dërguar për trajtim të mëtutjeshëm në Klinikën e Neurologjisë të SHSKUK-së, por për kundër përpjekjeve të vazhdueshme të stafit të Klinikës së Neurologjisë, i njëjti ka ndërruar jetë. Organet kompetente janë duke u zhvilluar procedurat ligjore, ndërsa autopsia do të verifikoi shkakun e vdekjes”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika