Vdes një person në Ferizaj, u rrotullua me traktor

Policia e Kosovës
Policia e Kosovës

Policia e Kosovës njofton se në fshatin Pleshinë të Ferizajt ka vdekur një person, i cili ishte duke drejtuar traktorin dhe në rrethana të panjohura ka humbur kontrollin, e duke u përmbysur ka pësuar lëndime vdekjeprurëse.

“Njësitet policore, zjarrfikësit dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes ku edhe është konstatuar vdekja e drejtuesit”, njofton Policia.

Policia njofton se në konsultim me prokurorin, turpi i pajetë u është dorëzuar familjarëve.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika