Vdes një person në Ranillukë, policia e cilëson rastin si ”vdekje e dyshuar”

Sipas njoftimit të policisë thuhet se viktima ishte rrëzuar aksidentalisht. I njëjti është dërguar në shtëpinë e shëndetit ku mjeku kujdestar ka konstatuar se viktima nuk ka shenja jete

Ilustrim

Një person ka humbur jetën si pasojë e një rrëzimi aksidental të martën e 28 shkurtit, në Ranillukë.

Në raportin e Policisë së Kosovës, ky rast është cilësuar si “vdekje e dyshuar”.

Sipas njoftimit të policisë, thuhet se viktima ishte rrëzuar aksidentalisht. I njëjti është dërguar në shtëpinë e shëndetit ku mjeku kujdestar ka konstatuar se viktima nuk ka shenja jete.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

 “Viktima mashkull kosovar dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në shtëpinë e shëndetit ku mjeku kujdestar ka konstatuar se viktima nuk ka shenja jete. Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raport.

Ndryshe, policia brenda 24 orëve të fundit ka arrestuar 37 persona dhe 24 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika