Vdes një person në Ranillukë, policia e cilëson rastin si ”vdekje e dyshuar”

Sipas njoftimit të policisë thuhet se viktima ishte rrëzuar aksidentalisht. I njëjti është dërguar në shtëpinë e shëndetit ku mjeku kujdestar ka konstatuar se viktima nuk ka shenja jete

Ilustrim

Një person ka humbur jetën si pasojë e një rrëzimi aksidental të martën e 28 shkurtit, në Ranillukë.

Në raportin e Policisë së Kosovës, ky rast është cilësuar si “vdekje e dyshuar”.

Sipas njoftimit të policisë, thuhet se viktima ishte rrëzuar aksidentalisht. I njëjti është dërguar në shtëpinë e shëndetit ku mjeku kujdestar ka konstatuar se viktima nuk ka shenja jete.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

 “Viktima mashkull kosovar dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në shtëpinë e shëndetit ku mjeku kujdestar ka konstatuar se viktima nuk ka shenja jete. Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raport.

Ndryshe, policia brenda 24 orëve të fundit ka arrestuar 37 persona dhe 24 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika