Vdes shoferi i cili u aksidentua në rrugën Skënderaj – Drenas

Ilustrim

Si pasojë e një aksidenti trafiku, që kishte ndodhur këtë të martë në rrugën Skënderaj – Drenas, ka ndërruar jetë shoferi i veturës së aksidentuar.

Lajmin për Portalin Dukagjini, e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Ai bëri të ditur se 33 vjeçari, ka vdekur rreth orës 22:00

“Një aksident trafiku me pasojë fataliteti është shkaktuar sot rreth orës 14:30, në rrugën rajonale Skenderaj -Drenas përkatësisht në fshatin Polac. Në aksident është përfshirë një veturë, ku si pasojë e aksidentit lëndime kanë pësuar shoferi dhe pasagjeri . Ndërsa reth orës 22:00, është raportuar se si pasojë e lëndimeve në QKUK  ka vdekur shoferi i veturës i moshës rreth 33 vjeçare”, ka thënë ai.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika