Vdes veterani i UÇK-së, Qerkin Krasniqi

Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK, ka njoftuar për vdekjen e veteranit të UÇK-së, Qerkin Krasniqi. Krasniqi ka qenë edhe kryetar i OVL-UÇK-së në komunën e Dragashit për një periudhë të gjatë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, përmes një njoftimi në ‘Facebook’ ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Qerkin Krasniqi.

Qerkin Krasniqi për shumë vite ishte edhe kryetar i OVL UÇK-së në komunën e Dragashit.

“Në emër të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së i shprehim ngushëllime familjes, bashkëluftëtarëve, shokëve e miqve. Varrimi i të ndjerit bëhet sot 12.12.2023 në ora 14:00 në fshatin Buqe të komunës së Sharrit (Dragashit)”, ka shkruar Klinaku.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika