Vdesin dy persona në aksident trafiku në Malishevë

Të enjten e 31 marsit, dy persona e kanë humbur jetën si pasojë e një aksident trafiku në rrugën Drenoc-Malishevë.

Lajmin për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar drejtori i Policisë për Rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta.

“Sot, rreth orës 11:00 në fshatin Drenoc të Malishevës, ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin ishin të përfshira dy vetura, ku kanë mbetur të vdekur dy persona, të cilët ishin ngasësit e automjeteve”, ka thënë ai.

Aksident trafiku në rrugën Drenoc-Malishevë.

Sipas Graishtes, në këtë aksident nuk ka pasur persona të tjerë të përfshirë.

Ai ka bërë të ditur se, menjëherë,  në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet policore, zjarrfikësit dhe emergjenca.

Po ashtu, Graishta ka thënë se, lidhur me rrethanat që kanë sjellë deri te aksidenti, janë duke u marrë njësitet përkatëse.

“Njësitet e stacionit policor në Malishevë, trafiku rajonal dhe prokurori, janë në vendngjarje”, ka shtuar ai.

Po ashtu, Graishta ka potencuar se aktualisht nuk ka detaje të tjera.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika