Vëllai i Leutrimit lajmërohet në “Debat Plus”, e falënderon Gold Agun për këngën e tij

Bahri Ahmeti, vëllai i 7-vjeçarit, Leutrim Ahmeti, i cili u vra nga forcat serbe gjatë luftës së fundit në Kosovë, e ka falënderuar Arian Agushin për këngën kushtuar vëllait të tij.

Ahmeti, në “Debat Plus”, tha se Agushi para disa vjetësh kishte shkuar te shtëpia e tij dhe e kishte takuar nënën e Leutrimit 7-vjeçar.

“E falënderoj Arianin për interesimin e tij, Ariani e ka pa në mjetet e internetit intervistën me Nusret Pllanës. Ai ka thirrë dhe ka thënë dua ta kontaktoj nënën e Leutrimit. Ka ardhë në shtëpinë time, është taku. Me vullnetin dhe dëshirën e ka shprehë dëshirën, vonë e kam kuptu që është duke punu me një këngë. As edhe me një cent nuk ia kam dhënë atij. Fjalët në këngë janë të vërteta, unë kam  rrëfyer për ngjarjen, sepse ka qenë në shtëpinë tonë, e ka ditë”, tha ai.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika