Vëllai i pronarit të objektit që u dogj në rrugën Prishtinë – Ferizaj thotë se dëmi është milionësh

Vëllai i pronarit të objektit që u dogj ka deklaruar para mediave se vlera e dëmit të shkaktuar në objekt është milionësh

Vëllai i pronarit të objektit që u dogj në rrugën Prishtinë – Ferizaj, Shefki Mehmeti, tha se vlera e dëmit të shkaktuar në objekt është milionësh.

Ky objekt që ka shërbyer si depo për produkte dhe pajisje medicinale, Mehmeti tha se ka qenë i lëshuar me qira.

“Për objekt muj me t’fol. Milionësh është objekti e për material, çka ka aty, nuk di. Edhe ajo është një shumë e madhe se është kanë i stërngarkuar. Ka pas mjete medicinale” – tha ai.

Përderisa zjarrfikësit po vazhdojnë të punojnë për fikjen totale të zjarrit, ai tha se nuk ka asnjë person të lënduar.

“Ka pas njerëz brenda, por kanë dalë. Të lënduar nuk ka asnjë, fati ajo është, për tjerat është kanë e shkrune…” – u shpreh ai, raporton Kallxo.com.

Në ndihmë të zjarrfikësve kanë ardhur edhe ekipe të tjera shtesë.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe Policia e Kosovës.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika