Vëllai i reperit Buta dyshohet se e vrau shokun e tij

Q.J besohet se e ka vrarë shokun e tij. Sipas Policisë së Kosovës i dyshuari pasi e ka qëlluar me armë zjarri të ndjerin, armën e ka kthyer nga policët që gjendeshin aty pranë, pas kësaj një polic e ka përdorur armën e tij dhe e ka plagosur të dyshuarin

Ilustrim

Vrasja që ndodhi mbrëmë në qytetin e Ferizajt, si duket është kryer nga vëllai i reperit ferizajas i njohur si “Buta”.

Q.J, dyshohet se e ka vrarë shokun e tij për motive ende të paqarta.

Portali D, ka mësuar se viktima G.H dhe dorasi kanë qenë shokë.

Sipas Policisë së Kosovës, “I dyshuari me pistoletë në dorë, dyshohet që në një moment i kthehet zyrtarëve policorë, dhe njëri zyrtar policor për ta shmangur rrezikun  e drejtpërdrejt ndaj tij, kolegut të tij dhe të tjerëve përreth, e ka përdorur armën e zjarrit zyrtare , me një shkrepje në drejtim të të dyshuarit”.

Po ashtu, i dyshuari, menjëherë është dërguar për ndihmë mjekësore në Qendrën Emergjente në Ferizaj, e më pas për tretman të mëtutjeshëm mjekësor është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës(QKUK).

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika