Veshjet frymëzuese në Oscars 2022

Nuk ka skenë më të madhe se Oscars kur bëhet fjalë për “ red carpet fashion”.

Ky event është një mundësi për aktorët që të bëhen yje të filmit, duke e paraqitur veten në pamje të personalizuara të dramës së lartë që nxjerrin në pah aspektet më të mira të personaliteteve të tyre publike.

Duke u munduar të përshtaten, të ftuarit e vitit 2022 eksploruan magjepsjen e yjeve moderne të filmit me veshjet që i drejtonin kokës së kaluarës, duke qenë në hap me kohën me shqetësimet aktuale.

Shumë nga të famshëm përdorën zgjedhjen e tyre të stilistit për të dërguar një mesazh.

Shikimi i veshjeve më të mira dhe më të guximshme të mbrëmjes ofron një përmbledhje koncize të gjendjes aktuale të tapetit të kuq.

Elegante, por individualiste, dhjetë dukjet që fituan natën duhet të frymëzojnë adhuruesit e modës për vitet në vijim.

Image may contain Human Person Kristen Stewart Fashion Clothing and Apparel
Kristen Stewart in Chanel
Zoë Kravitz in Saint Laurent
Image may contain Maggie Gyllenhaal Clothing Apparel Fashion Human Person and Premiere
Maggie Gyllenhaal in Schiaparelli
Image may contain Timothe Chalamet Clothing Shoe Footwear Apparel Human Person Fashion and Premiere
Timothée Chalamet in Louis Vuitton
Image may contain Lupita Nyong'o Human Person Premiere Fashion Red Carpet and Red Carpet Premiere
Lupita Nyong’o in Prada
Zendaya in Valentino Haute Couture
Andrew Garfield in Saint Laurent
Image may contain Suit Coat Clothing Overcoat Apparel Kodi SmitMcPhee Human Person and Fashion
Kodi Smit-McPhee in Bottega Veneta
Image may contain Maya ThurmanHawke Clothing Apparel Human and Person
Uma Thurman in Bottega Veneta
Alana Haim in Louis Vuitton

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Kroaci: 11 të vdekur nga aksidenti i autobusit

Të paktën 11 persona kanë vdekur si pasojë e një aksidenti të rëndë në autostradën A4 Zagreb-Goriçan, mëngjesin e së shtunës. Sipas informacioneve jozyrtare janë...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Të fundit nga rubrika