“Vetura bie poshtë për disa metra”, tre të lënduar nga aksidenti në rrugën Prishtinë – Pejë

Ilustrim

Një aksident rrugor ka ndodhur në rrugën nacionale Prishtinë – Pejë (fshati Vragoli).

Lajmin për Portalin Dukagjini, e konfirmoi zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi, i cili tha se vetura e përfshirë në aksident me një kamion ka rënë poshtë për disa metra, ku si pasojë kanë mbetur të lënduar tre persona.

“Në ora 13:35, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Vragoli).Në aksident janë përfshirë dy automjete (një veturë dhe një kamion). Si pasojë e aksidentit vetura ka dalë nga rruga duke rënë poshtë disa metra. Tre persona kanë pësuar lëndime trupore”, thuhet në përgjigjen e Krasniqit.

Krasniqi bëri të ditur se njësitet policore janë marrë me aksidentin.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika