(VIDEO) Aleksandër Arsenijeviq shoqërohet në polici, dyshohet për mosrespektim të urdhrave e më pas lirohet

Kryetari i Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe, Aleksandar Arsenijeviq", është shoqëruar për në stacion policor për intervistim, për shkak se dyshohet se nuk respektoi urdhrat e zyrtarëve policorë

Kryetari i Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe, Aleksandar Arsenijeviq”, është shoqëruar për në stacion policor për intervistim.

Kjo për shkak se dyshohet se nuk respektoi urdhrat e zyrtarëve policorë.

Rasti raportohet të ketë ndodhur këtë të enjte.

Ai nuk i kishte prezantuar policisë dokumentacionin, konfirmon për Portalin Dukagjini zëvendësdrejtori i Policisë në Mitrovicën e Veriut, Veton Elshani.

Po ashtu, Elshani theksoi se Arsenijeviq është liruar.

“Po është shoqëruar në polici, është dërguar në stacion për mosrespektim të urdhrit të zyrtarëve policorë, nuk e ka prezantuar dokumentacionin edhe veturën e ka pasur pa regjistrim, e më pas është liruar”, tha Elshani.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika