(Video) Droni ndërpret ndeshjen mes Armenisë dhe Kroacisë

Një dron me flamurin e Republikës së Artsakhut, territori i të cilit është në kontest mes Armenisë dhe Azerbajxhani, është shfaqur mbi fushë dhe për këtë arsye ndeshja është ndërprerë për një kohë të shkurtër

Pamje e valvitjes se flamurit

Ndeshja mes Armenisë dhe Kroacisë, që po zhvillohet në Jerevan, është ndërprerë për pak kohë në minutën e 35-të.Te ndërprerja erdhi për shkaqe se mbi stadium kaloi një dron me flamur.

Sipas mediave armene, bëhet fjalë për një flamur të Nagorno-Karabakhut, regjionit për të cilint Armenia e Azerbajxhani janë në konflikt të gjatë.

Droni fluturoi pak mbi lojtarë, ndërsa është përcjellë me duartrokitje, shkruan “index.hr”.

Ndërkohë në tribuna ka pasur rrahje të tifozëve.

Pritet që UEFA të reagojë në këtë situatë.

Kujtojmë se në vitin 2014, në ndeshjen Serbi – Shqipëri e zhvilluar në Beograd fluturoi mbi stadium flamuri i Shqipërisë Etnike.

Për këtë rast ndeshja u ndërpre dhe Shqipëria fitoi 3:0 në tavolinë pas eskalimit të situatës

Ndërkohë në tribuna ka pasur rrahje të tifozëve.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika