(VIDEO) Dua Lipa shkakton të qeshura në “Jimmy Kimmel Live” me disa fjali të thëna në shqip

Dua Lipa vjen sërish me krenari me kulturën shqiptare në 'Jimmy Kimmel Live', duke shkaktuar të qeshura të paharrueshme

Dua Lipa dhe Jimmy Kimmel

Në emisionin “Jimmy Kimmel Live”,  Dua Lipa solli një dozë të kulturës shqiptare, duke u përfshirë në një lojë artikulimi dhe shpjegimi të fjalëve shqip me moderatorin e emisionit, Jimmy Kimmel.

Ky moment ka shkaktuar të qeshura, duke sjellë një atmosferë argëtuese në studion e emisionit.

Këngëtarja shqiptare e njohur, Dua Lipa, ka ndarë disa detaje interesante rreth albumit të saj të ri gjatë një interviste me Jimmy Kimmel.

Megjithatë, kulmi i kësaj interviste ishte momenti kur moderatori propozoi një “lojë artikulimi shqip”, duke përdorur disa fjalë të veçanta të njohura për shqiptarët.

Jimmy Kimmel u përpiqte t’i shqiptonte fjalë si “I ka bërë rrush e kumbulla”, “Sa për sy e faqe”, “E ka një dërrasë mangu” dhe “Hyp se të vrava, zbrit se të vrava”.

Shqiptimi i tij i përpjekur solli bujë në studion e emisionit, duke shkaktuar të qeshura pas çdo përpjekjeje.

Dua Lipa, me karizmin e saj, udhëhoqi moderatorin përmes kuptimit dhe humorit të fshehur pas secilës fjali.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika