(Video) Kastrati: O la-la çfarë lezeti qeverisjet Albin Kurti-Përparim Rama

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, përmes një videoje të realizuar në njërën nga rrugët më të njohura në kryeqytet, ka kritikuar qeverisjen e kryeministrit, Albin Kurti dhe kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati

Ardian Kastrati, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka postuar një video në rrjetin social Facebook, njërën ndër rrugët më të njohura në kryeqytet.

Në këtë video, ku shihen qentë endacakë dhe mbeturinat e shpërndara, Kastrati ka “akuzuar” qeverisjen e Kurtit dhe të kryetarit e Prishtinës, Përparim Rama.

Kastrati ka përmendur sanksionet e BE-së dhe të SHBA-së ndaj Kosovës dhe “fitoret” në Gostivarë e Kumanovë, duke aluduar në mbështetjen e Kurtit për bllokun opozitar shqiptar në Maqedoni të Veriut.

“Ooo la-la çfarë lezeti qeverisjet Albin Kurti –  Përparim Rama,” shkruan Kastrati.

Teksa nuk ka lënë pa e komentuar edhe erën e kanalizimit tek “Rruga B”.

“Shijojeni jetën super-fantastike me 300 milion euro sanksione dhe izolim nga SHBA e BE…..ama me “fitore” nëpër Gostivar, Kumanovë, etj, etj. Mos ta harrojmë erën “super – bombastike”” të kanalizimit që sot ka pushtuar rrugën “B”  si dhe këto pamje të jetës plot me “dinjitet” mes qensh në kryeqytet,” ka shkruar Kastrati.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika