Video-loja e famshme “Minesweeper” vjen në Netflix

Netflixi ka shtuar video-lojën e famshme, Minesweeper, në koleksionin e lojërave të disponueshme për abonentët për Android dhe iOS.

Loja klasike daton që nga viti 1990.

Tani ajo ka grafika të reja, shumëngjyrëshe dhe disa mënyra të reja të lojës.

Versioni i Netflixit shton një “Journey Mode” që i çon lojtarët në nivele të ndryshme në mbarë botën, si dhe sfida unike të përditshme.

Netflixi shpreson që Minesweeper do të tërheqë lojtarë të shumtë pasi s’ka reklama dhe blerje në lojë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika