(Video) Muaj më parë u nisën për në luftë në Ukrainë me vallëzim e këngë, ushtarët rusë rikthehen në shtëpi në arkivol

Disa pjesëtarë të ushtrisë ruse ishin duke festuar para nisjes për në vijat e frontit në Ukrainë. Që të gjithë pas disa kohësh u kthyen në vendlindje në arkivole

Ushtarët rusë nga rajoni i Bashkortostanit, që u filmuan duke vallëzuar derisa po niseshin për në luftë në Ukrainë, janë kthyer në shtëpi në kuti druri.

Pamjet e filmuar muaj më parë shfaq kitaristët dhe këngëtarët duke performuar para burrave që po niseshin drejt vijës së frontit – ku ushtarët rusë të buzëqeshur vallëzonin, transmeton Telegrafi, përcjell Portali Dukagjini.

E shumë video të filmuara në fillim të prillit, shfaqin mjetet ushtarake ruse duke transportuar kuti të drurit brenda të cilave gjendeshin trupat e pajetë të atyre ushtarëve rusë.

Kremlini në fillim të luftës pati menduar se brenda pak javësh do të arrijë ta pushtojë tërë territorin e Ukrainës, por llogaritë e tyre nuk i kishin bërë mirë.

Deri më tani, qindra mijëra ushtarë rusë janë vrarë në fushëbetejë në Ukrainë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika