(VIDEO) “Na postuan fotot, na kanë zhvesh me montazhe”, detaje shokuese për grupin ‘AlbKings’

Grupi 'Albkings' është nën hetim për publikimin e fotove intime dhe shpërdorimin e të dhënave personale të grave. Gazetarja Valmira Vranovci, për emisionin Rreth e Rrotull të TV Dukagjinit, ka treguar detaje shokuese rreth aktivitetit të këtij grupi, duke përfshirë rastet e promovimit të pedofilisë

Emisioni Rreth e Rrotull, RTV Dukagjini, 18 prill 2024.

Një grup i njohur si “Albkings”, është në qendër të një hetimi të gjerë për publikimin e fotove intime dhe shpërdorimin e të dhënave personale të grave.

Një menaxher i këtij grupi, i cili operonte në platformën Telegram, tashmë është arrestuar në lidhje me këtë çështje.

Valmira Vranovci, redaktorja e Gazetës Insajderi, për emisionin Rreth e Rrotull të TV Dukagjinit, ka treguar detaje shokuese rreth aktivitetit të këtij grupi, duke përfshirë rastet e promovimit të pedofilisë.

Ajo ka treguar për një rast konkret ku një bebe trevjeçare ishte përdorur për t’u shpërndarë materiale të dhunshme, duke theksuar rreziqet serioze që ky grup paraqet për të drejtat dhe integritetin e grave.

“Mandej ka qenë edhe një bebe tri vjet me një grua të moshuar d.m.th. ajo gruaja e moshuar e zhvesh beben edhe bon diçka, nuk di ka i kanë marrë ato video”, ka thënë ajo në emisionin Rreth e Rrotull të Dukagjinit.

Po ashtu, Vranovci ka treguar se ajo dhe kolegët e saj janë përballur me kërcënime dhe shantazhe nga menaxherët e grupit.

“Na kane qit fotot ne grup, na kane zhvesh me montazhe. Na kanë thënë kam me iu çu ne ajër”, ka thënë ajo.

Videon e plotë mund ta shihni në linkun e mëposhtëm:

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika