(VIDEO) Një grup motoçiklistësh nga Serbia bllokojnë rrugën në afërsi të vendkalimit kufitar të Jarinjes

Një grup motoçiklistësh nga Serbia dhe rajoni, i njohur si "Bike Rock Mission", kanë bllokuar rrugën në afërsi të vendkalimit kufitar të Jarinjes nga ana e Serbisë për të festuar Vidovdanin. Motoçiklistët shpalosën flamurin serb dhe dërguan mesazhe përkrahje për serbët në Kosovë

Një grup motoçiklistësh nga Serbia dhe rajoni, i njohur si “Bike Rock Mission”, kanë mbërritur në vendkalimin kufitar të Jarinjes nga ana e Serbisë për të festuar Vidovdanin.

Motoçiklistët shpalosën flamurin serb dhe dërguan mesazhe përkrahje për serbët në Kosovë.

Ndërsa, për shkak të situatës dhe tensioneve aktuale, rreth njëqind motoçiklistë, pas 16 vitesh, nuk kanë hyrë në Kosovë për të festuar Vidovdanin, por u mblodhën në afërsi të Jarinjes nga drejtimi i Rashkes, ku dëgjoheshin zhurmat e motorëve, ndërsa është parë një re tymi nga pishtarët, raporton Kosovaonline, përcjellë Dukagjini.com

“Bike Rock Mission”, i cili mbahet që nga viti 2006, mbledh një numër të madh entuziastësh të motoçikletave nga e gjithë Serbia, rajoni dhe jashtë saj.

Çdo vit ata largohen nga Beogradi në mënyrë të organizuar për në Mitrovicën e Veriut.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika