(VIDEO) Xhuli e “djeg” atmosferën në Dortmund para tifozëve Kuq e Zi

Ish banorja e famshme e Big Brother VIP Kosova I, Xhuli Nura ka udhëtuar për në Gjermani.

Ajo atje ka shkuar për ta shikuar për së afërmi ndeshjen e kombëtares së Shqipërisë me atë të Italisë.

“Xhuli” në Dortmund para tifozëve Kuq e Zi, ka vallëzuar mbi veturë, duke mbajtur në duar flamurin kombëtar kuq e zi.

View this post on Instagram

 

A post shared by Juliana Nura (@iamjuliananura)

Sonte do të përballet kombëtarja e Shqipërisë me atë të Italisë në futboll, ndërsa mijëra shqiptarë e tifoz kanë dalur në qytetin gjerman Dortmund për të festuar ende pa filluar loja.

Gjithashtu festës iu kanë bashkangjitur edhe tifozët e Prishtinës “Plisat”.

Sonte ndeshja Shqipëri – Itali

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika