“Viking”, projekti më i ri muzikor i Majkut

Majku vjen me një këngë krejtësisht ndryshe nga se jemi mësuar të shohim deri më tani

Artisti i njohur kosovar, Majku ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor të titulluar “Viking”, krejtësisht ndryshe nga këngët që jemi mësuar t’i shohim.

Detaji kryesor i këtij projekti të ri muzikor është lidhshmëria e titullit “Viking” me pamjet vizuele të klipit.

Teksti është shkruar nga vetë artisti me miksim dhe masterizim nga BigDeal Records.

Për beat-in u kujdes Pllumbeats me video të kompletuar nga produksioni i njohur, XL Films.

Në skenat e videoklipit, Majku shihet i veshur si kalorës ndërsa qëndron mbi një kalë dhe mban shpata në duar.

Foto Majk

Ndryshe, fjala Viking sot tregon popullatën e cila në Mesjetën e hershme jetonte në territorin Skandinavisë, veçanërisht në territorin e sotëm të Suedisë, të Norvegjisë dhe të Danimarkës.

Shpesh është përdorur edhe emërtimi “Normanë” ( “Njerëzit e veriut”), por ai është përdorur më shpesh për ata vikingë të cilët pushtuan Normandinë e sotme, ashtu si edhe emërtimi “Varangianë”, i cili është përdorur shpesh për kolonët mesjetarë skandinavë në Rusinë e sotme, Ukrainën dhe Perandorinë e dikurshme Bizantine.

Kujtojmë që ky projekt i tij vjen pas një bashkëpunimi të suksesshëm më DJ PM, DJ Dagz, Lumi B dhe Zaza “Sevdali”.

 

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika