Viktima e dytë e aksidentit të trafikut ku vdiq DJ nga Kosova është një modele ukrainase

Të dielën me 31 mars në një aksident trafiku në autostradë në drejtim të Milanos në Itali, vdiq një DJ 40-vjeçar nga Kosova që jetonte në Villeneuve të Zvicrës. Mediumet italiane kishin raportuar se vetura Ferrari GT C4 ku gjendej DJ kosovar, kishte arritur shpejtësi deri 200 kilometra në orë, kur humbi kontrollin dhe u përplas për rrethoja

Të dielën më 31 mars, në një aksident trafiku në autostradë në drejtim të Milanos në Itali, vdiq një DJ 40-vjeçar nga Kosova që jetonte në Villeneuve të Zvicrës. Mediumet italiane kishin raportuar se vetura Ferrari GT C4 ku gjendej DJ kosovar, kishte arritur shpejtësi deri 200 kilometra në orë, kur humbi kontrollin dhe u përplas për rrethoja.

Vetura u nda përgjysmë dhe mori zjarr. E brenda veturës përpos Dj kosovar, ishte edhe një shoqëruese e tij. Gazeta “Blick” ka zbuluar se viktima tjetër ishte një modele ukrainase.  Ukrainasja në profilin e saj në Instagram kishte shpërndarë shumë foto nga Zvicra. Nuk dihet çfarë lidhje kishin me viktimën 40-vjeçare.

DJ kosovar para aksidentit tragjik kishte performuar të shtunën mbrëma në një klub nate në Kantonin Wallis. Më pas, ai u nis në drejtim të Italisë me modelen ukrainase.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika