Vinicius Jr do të startojë për Brazilin kundër Serbisë

Vinicius Junior

Trajneri i Brazilit Tite vendosi të startojë Vinicius Jr. në një sulm me katër lojtarë për ndeshjen e tyre të parë të Grupit G të Kupës së Botës kundër Serbisë të enjten.

Tite do të çlirojë Vinicius së bashku me Neymar, Richarlison dhe Raphinha, me vetëm dy mesfushorë të mirëfilltë në Lucas Paqueta dhe Casemiro ndërsa Brazili fillon kërkimin e tij për një trofe të gjashtë të Kupës së Botës me rekord.

Serbia, e cila ishte djersitur për disponueshmërisë e Aleksandar Mitrovicit për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës, emëroi sulmuesin e tyre kryesor në formacionin startues.

Ai do të luajë përkrah Filip Kostiqit, i cili ishte edhe pikëpyetje e minutës së fundit për trajnerin Dragan Stojkoviç për shkak të lëndimit, me sulmuesin Dushan Vlahovic në pankinë.

Brazili: Alisson; Danilo, Thiago Silva (c), Marquinhos, Alex Sandro; Casemiro, Lucas Paqueta, Neymar; Vinicius Jr., Raphinha, Richarlison.

Serbia: Vanja Milinkoviç-Savic, Milos Veljkoviç, Filip Mlladenoviq, Strahinja Pavloviq, Nikola Milenkoviç, Andrija Zhivkoviq, Nemanja Gudelj, Sergej Milinkoviç-Savic, Sasha Lukiq, Dushan Tadiq (c), Aleksandar Mitrovic.

Analizat

Ramos duke zëvendësuar Ronaldon “bëri diferencën për Portugalinë”

Ishte një arritje që i bëri ata të përpiqeshin për librat e rekordeve. Njeriu i parë që shënoi një hat-trick në fillimin e tij...

Trajneri i Portugalisë thotë se roli i Ronaldos ‘do të...

Roli i sulmuesit portugez, Cristiano Ronaldo, për pjesën e mbetur të Kupës së Botës është diçka që duhet të "përcaktohet", kshtu është shprehur trajneri...

Pse ndeshja Zvicër- Serbi ka të bëjë në të vërtet...

Serbia dhe Zvicra u përballen në raundin e fundit të ndeshjeve të grupeve në Kupën e Botës 2022 në atë që është bërë një...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika