Vizita e papritur e Messit në Barcelonë nxit thashethemet për rikthimin e tij në “Camp Nou”

Ka pasur një rigjallërim të thashethemeve në lidhje me rikthimin e mundshëm të Lionel Messit në Barcelonë, me udhëtimin e tij të fundit të befasishëm në qytet me familjen e tij.

Pasi mori disa ditë pushim nga luajtja me PSG-në, Messi vendosi të vizitojë Barcelonën me gruan dhe fëmijët e tij.

Kjo vizitë ka nxitur spekulime për planet e argjentinasit, veçanërisht pasi ai luajti për Barcelonën pjesën më të madhe të karrierës së tij para se të bashkohej me PSG.

Messi dhe familja e tij zbarkuan në Barcelonë të shtunën në mesditë në aeroportin El Prat, duke mbërritur në mënyrë të pazakontë pa u parë nga askush.

Sipas raportimeve të gazetës spanjolle Sport, Messi u takua nga truproja dhe këshilltari i tij Pepe Costa, i cili po e priste në mbërritje.

Duke i shtuar më shumë spekulimet, Gerard Romero, një gazetar në Twitch , zbuloi se Messi solli me vete 15 valixhe në Barcelonë, gjë që i ka lënë njerëzit të pyesin për planet e tij.

Lionel Messi, gjate kohës sa luante për ekipin e Barcelonës

Aktualisht, Messi po përfiton nga një pushim në angazhimet e tij profesionale me PSG-në për t’u çlodhur dhe për të kaluar kohë me familjen e tij në shtëpinë e tij në Castelldefels. Si rezultat, ai nuk do të duhet të ribashkohet me ekipin e tij deri të martën e ardhshme.

Duke pasur parasysh thashethemet dhe raportet e fundit se Messi mund të kthehet në Barcelonë sezonin e ardhshëm, kjo vizitë është domethënëse për të ardhmen e tij.

Barcelona thuhet se është objektivi i tij kryesor këtë verë, por ai nuk ka zbuluar ende asgjë për planet e tij të ardhshme dhe është i fokusuar të luajë për PSG.

Sipas El Mundo Deportivo, rrethi i Messit ka sqaruar se ky udhëtim nuk ka lidhje me rikthimin e tij të mundshëm në Barcelonë.

Megjithatë, vizita e tij përkon me një ditë të veçantë në qytet, Ditën e Shën Jordit, një festival i famshëm i mbushur me vizitorë, trëndafila dhe tezga librash.

Në ndeshjet e fundit të ligës, tifozët e Barcelonës kanë iniciuar gjithashtu një kor brohoritjesh “Messi”, që mund të jetë një tjetër faktor tërheqës.

Ndërkohë që bordi i Barcelonës ka shprehur dëshirën për të rifituar shërbimet e shtatë herë fituesit të Topit të Artë në Camp Nou, pengesat financiare dhe rregulloret e Fair Play Financiar të La Ligës mund të pengojnë realizimin e kësaj aspirate.

Megjithatë, siç është vërtetuar kohët e fundit, dyshja Joan Laporta-Mateu Alemany mund t’i bëjë gjërat të ndodhin.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika