Von Cramon e cilëson bllof deklaratën e Vuçiqit për tërheqje të Serbisë nga KiE, nëse Kosova pranohet

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon e ka quajtur bllof deklaratën e presidentit serb për tërheqje të Serbisë nga KiE, nëse pranohet Kosova

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, i cili ka thënë se nëse Kosova pranohet në Këshillin e Evropës, Serbia do të largohet.

Përmes një postimi në platformën “X’, Von Cramon e ka cilësuar këtë deklaratë si “një bllof”, dhe se sipas saj, sigurisht që Serbia që nuk do të largohet.

“Një bllof sigurisht. Sigurisht që Serbia nuk do të largohet. Biseda nuk duhet t’i bëjë përshtypje askujt. Anëtarët e Këshillit të Evropës do të vendosin vetë se kë do të pranojnë. Nuk e di se çfarë flet kundër anëtarësimit të Kosovës”, ka shkruar ajo.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika