Voton kandidati i PDK-së për kryetar të komunës së Zveçanit, Ilir Peci

Kandidati i PDK-së për kryetar të komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka votuar në njërën nga qendrat e votimit në këtë komunë. Si ka thënë se procesi zgjedhor po shkon mirë dhe se i ka bërë thirrje qytetarëve të dalin të votojnë e ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre

Kandidati nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Ilir Peci, për kryetar të Komunën e Zveçanit, është deklaruar pasi ka votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale në katër komunat veriore të Kosovës.

“Edhe unë dola ta kryej obligimin tim si të gjithë qytetarët. Shpresoj që çdo gjë të përfundojë me rregull. Për fillim po shkon çdo gjë në rregull, ta shohim tash”, ka deklaruar Peci.

Ai ka thënë se është në kontakt të vazhdueshme me Policinë e Kosovës dhe me vëzhguesit nëpër qendrat e votim, që sipas tij, gjithçka është në rregull.

“Qytetarët shqiptarë presim që të dalin[të votojnë]. Ta shohimi…”, ka përfunduar Peci, duke mos pasur shpresa që serbët lokalë mund të dalin të votojnë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika