Voton kandidati i PDK-së për kryetar të komunës së Zveçanit, Ilir Peci

Kandidati i PDK-së për kryetar të komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka votuar në njërën nga qendrat e votimit në këtë komunë. Si ka thënë se procesi zgjedhor po shkon mirë dhe se i ka bërë thirrje qytetarëve të dalin të votojnë e ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre

Kandidati nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK), Ilir Peci, për kryetar të Komunën e Zveçanit, është deklaruar pasi ka votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale në katër komunat veriore të Kosovës.

“Edhe unë dola ta kryej obligimin tim si të gjithë qytetarët. Shpresoj që çdo gjë të përfundojë me rregull. Për fillim po shkon çdo gjë në rregull, ta shohim tash”, ka deklaruar Peci.

Ai ka thënë se është në kontakt të vazhdueshme me Policinë e Kosovës dhe me vëzhguesit nëpër qendrat e votim, që sipas tij, gjithçka është në rregull.

“Qytetarët shqiptarë presim që të dalin[të votojnë]. Ta shohimi…”, ka përfunduar Peci, duke mos pasur shpresa që serbët lokalë mund të dalin të votojnë.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika