Vranësira, reshje shiu dhe borë të shtunën në Kosovë

Ditën e shtunë të 12 nëntorit është parashikuar të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell. Temperaturat minimale do të arrijnë deri në 6 gradë Celsius ndërsa ato maksimale deri në 13 gradë Celsius

Foto ilustrim

Të shtunën e 12 nëntorit në Kosovë parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell.

Gjatë orëve të mëngjesit pritet të ketë reshje shiu ndërsa më pas do të humbasin intensitet dhe teritor duke mbetur vetëm në zona të caktuara.

Në zonat malore priten reshje bore, njofton Meteo Kosova.

Era pritet të fryjë nga drejtimi i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme me shpejtësi prej 15 deri në 40 km/h.

Temperaturat minimale do të sillen prej 3 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 9 deri në 13 gradë Celsius.

Shija e redaktorit

Aksioni i Policisë në veri, konfiskohen rreth 74 milionë dinarë

Policia e Kosovës ka shpalosur detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit të Policisë së...

Melinda Ademi publikon projektin e ri “Kiss me”

Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi, ka publikuar projektin e saj më të ri me titullin “Kiss Me”. Kënga e publikuar është me melodi dhe tekst...

Dafina dhe Ylli vazhdojnë t’i “trazojnë ujërat”, pozojnë me...

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, sot ka kapur vëmendjen e të gjithëve me postimin e saj të fundit në rrjetin social "Instagram". "Duar të bashkuara"...

Të fundit nga rubrika