Vrasja në Zllakuqan/ 30 ditë paraburgim për të dyshuarin

Gjykata Themelore në Pejë i ka caktuar paraburgim prej 30 ditësh të dyshuarit për vrasjen në Zllakuqan

Gjykata Themelore Pejë

I është caktuar 30 ditë paraburgim nga Gjykata e Pejës të dyshuarit për vrasjen që ndodhi të premten në Zllakuqan të Klinës.

Lajmin e ka bërë të ditur Zëdhënësja e Gjykatës së Pejës, Tringa Zhuti.

Në lidhje me rastin të premtën, ishin arrestuar tre persona, i dyshuari kryesor dhe dy të tjerë që dyshohet se ishin të involvuar në rast.

Të shtunën me urdhër të gjyqtarit janë bastisur dhe kontrolluar katër lokacione, specifikisht shtëpi.

Në tri nga to nuk është gjetur asgjë e jashtëligjshme, ndërsa në shtëpinë e të dyshuarit, A.N. lindur më 1967, janë gjetur dhe sekuestruar, tetë armë të llojeve të ndryshme, karikatorë dhe municion.

Ndërkaq, ende nuk janë dhënë detaje më të hollësishme lidhur me rastin në fjalë.

Sipas njoftimit të policisë, më datë 15 prill 2022, rreth orës 16:40, Policia ishte informuar për një rast, rrahje i cili kishte ndodhur në fshatin Pataqan të Klinës.

Përderisa, policia po kërkonte të dyshuarit, është njoftuar se një person gjendet në QKMF në Klinë, i cili ishte i plagosur me armë zjarri, e që nga aty me autoambulancë është dërguar në spitalin rajonal në Pejë, ku ishte konstatuar vdekja e viktimës nga mjeku kujdestar.

Shija e redaktorit

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

“You have no idea”, paradoksi i jetës së përditshme

Si të shprehim diçka që s’mund të thuhet? Si ta artikulojmë të paartikulueshmen? Si ta mendojmë të pamendueshmen? "You have no idea" (Ju s'e...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika