“Vrasje e tmerrshme”, Ambasadori suedez e viziton familjen e Liridonës

“Përshëndes reagimin e shpejtë të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës për sjelljen e të dyshuarve para drejtësisë”, kështu ka shkruar Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund.

Më tej, Westerlund ka treguar se e ka vizituar familjen e Liridona Ademajt, e cila u vra të mërkurën e 29 nëntorit me porsi të Naim Mureselit.

Dorasi “merret me gjithçka”, nipi ndërmjetësues ndërsa daja paguan 30 mijë euro për vrasjen e gruas

“Sot në mëngjes vizitova familjen Ademaj në Rracaj për të përcjellë ngushëllimet e mia të përzemërta për vrasjen e tmerrshme të anëtarit të familjes së tyre Liridona, bashkëqytetare suedeze”, ka shkruar ai në rrjetin social “X”.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika