Vrasje në tentativë në Klinë, policia po e heton rastin

Disa të dyshuar po tentonin të kryenin vjedhje në një objekt fetar. Kur patrulla policore ka arritur në vendngjarje, të dyshuarit kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të policëve, si pasojë është plagosur një zyrtar policor

Një qytetar ka njoftuar në polici se disa të dyshuar janë duke tentuar të bëjnë vjedhje në një objekt fetar në Klinë.

Patrulla policore i është përgjigjur rastit, ku të dyshuarit kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të policisë.

Nga të shtënat është plagosur një zyrtar policor, i njëjti është dërguar në Spitalin e Pejës.

Klinë  09.05.2024 – 03:56. Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se persona të dyshuar janë duke tentuar të bëjnë vjedhje në objekt fetar. Patrulla policore i është përgjigjur rastit, ku të dyshuarit kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të policisë. Si pasojë e të shtënave, një zyrtar policor është plagosur dhe është dërguar në Spitalin e Pejës. Rasti është duke u hetuar nga njësitet relevante policore”, ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes raportit të saj 24-orësh.   

 

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika