Vrasje në tentativë në Prishtinë, i dyshuari në arrati

Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në mbrëmjen e së martës në Prishtinë, një person ka sulmuar fizikisht një person të gjinisë mashkullore.

Në raportin 24-orësh thuhet se deri te rasti erdhi pas një mosmarrëveshjeje.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor pas lëndimeve të marra, teksa në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja dhe një fishek i kalibrit të panjohur.

I dyshuari gjendet në arrati.

Rasti në raportin 24-orësh është cilësuar si “Vrasje në tentativë”.

“Raportohet se pas një mosmarrëveshje i dyshuari mashkull kosovar ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar .Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. Në vendngjarje janë gjetur dhe konfiskuar dy gëzhoja dhe një fishek i kalibrit të panjohur, ndërsa i dyshuari gjendet në arrati”, thuhet në raportin 24-orësh.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika