Vritet një 22 vjeçar në Lipjan, dy të tjerë mbesin të plagosur

Një 22-vjeçar nga Lipjani ka mbetur i vdekur pasi që është goditur me armë zjarri në një nga lokalet e këtij qyteti. Pos tij, edhe dy persona të tjerë janë plagosur. Ndërsa, personat që dyshohet se kanë kryer krimin gjenden në arrati

Ilustrim

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur mbrëmjen e së premtes, në Lipjan.

Personat e dyshuar që kanë dyshohet se kanë kryer krimin gjenden në arrati. Sipas dëshmitarëve këtë situatë e kishte sjellë një përleshje paraprake që kishte ndodhur në lokal.

Po e bartnin pasi kishte marrë një plumb në këmbë.

E gjithë kjo tollovi njerëzish e policësh u krijua për shkak se para mesnatës në Lipjan u dëgjuan të shtëna armësh.

Nga këto të shtëna mbeti i vdekur një 22-vjeçar dhe dy të tjerë u plagosën. Të dyshuar për këtë vepër penale janë dy persona, të cilët i kanë ikur Policisë.

“Njësitë relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes ku si prova materiale janë sekuestruar, tri gëzhoja, një predhë dhe një fragment metali”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës

Ngjarja ka shokuar qytetarët e tjerë që qëndronin në këtë lokal.

Për shkak të ndjeshmërisë së rastit, dëshmitarët nuk pranuan të flisnin para kamerës, por prapa saj, ata i thanë RTV Dukagjinit se vrasjes dhe plagosjes së dyfishtë u parapriu një përleshje fizike që kishte ndodhur brenda lokalit.

Rastin, Policia e ka cilësuar si “Vrasje e Rëndë”.

Hetues të këtij institucioni kanë nisur punën me Prokurorinë për arrestimin e të dyshuarve.

Dy të plagosurit fillimisht janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë.

Sipas drejtorit të Emergjencës, Naser Syla, njëri nga ta është dërguar në Klinikën Abdominale për trajtim, ndërsa tjetri është liruar.

Familja e të vrarit tashmë ka hapur dyert për ngushëllime, por të afërm të viktimës nuk kanë dashur të komentojnë rastin.

22-vjeçari është varrosur pasditen e së shtunës.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Osmani: Në Kosovë nënkryetare të Kuvendit e kemi një të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas emërimit të nënkryetarit të Kuvendit të Serbisë, Bozhidar Deliq, për të cilin ka thënë se ka...

Të fundit nga rubrika