Vuçiq jep dorëheqje nga kreu i partisë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Partisë Progresive Serbe (SNS) gjatë tubimit në Beograd. Ai ka thënë se kjo është nata e tij e fundit si kryetar i SNS-së dhe paralajmëroi formimin e "Lëvizjes për popullin dhe shtetin"

Presidenti serb. Aleksander Vuçiq

Presidenti serb, Alekndaër Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të partisë së tij, Partisë Progressive Serbe (SNS).

Këtë e bëri të ditur në tubimin që mbajti në Beograd gjatë mbrëmjës të së premte, duke theksuar se kjo është nata e tij e fundit që i drejtohet serbëve si kryetar i SNS-së.

Kjo është mbrëmja e fundit që unë do t’ju bashkohem si president i SNS.. Mos u shqetësoni, nuk po shkoj askund. Së bashku do të luftojmë për Serbinë”, ka thënë Vuçiq në mitun në Beograd, ku paralajmëroi formimin e “Lëvizjes për popullin dhe shtetin”.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika