Vuçiq pas takimit me Lajçakun: Formimi i Asociacionit është parakusht për normalizimin e  marrëdhënieve

Themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është parakusht për normalizimin e marrëdhënieve, ka thënë presidenti serb, Aleksandër Vuçiq

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak.

Themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe është parakusht për normalizimin e marrëdhënieve, ka thënë presidenti serb, Aleksandër Vuçiq pas takimit me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

njoftimin e presidencës serbe, thuhet se Lajçak dhe Vuçiq kanë biseduar edhe per propozimin evropian dhe hapat e tjerë për normalizimin e marrëdhënieve.

“Presidenti Vuçiq, siç shtohet, theksoi se Serbia është duke punuar me përgjegjësi dhe është e përkushtuar për të negociuar me qëllim të arritjes së kompromisit dhe zgjidhjeve të qëndrueshme të nevojshme për një jetë normale dhe një të ardhme më të mirë për të gjithë qytetarët, me kufizime të përcaktuara qartë”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika