Vullnet Krasniqi ia thotë “në sy” Arian Agushit pse nuk i pëlqen muzika e tij

Gazetari Vullnet Krasniqi ka treguar se në vend të reperit Gold Ag, në ditën e çlirimit të Skënderajt është dashur të ftohen këngëtarë më me vlera.

Krasniqi, në “Debat Plus”, tha se performanca e Arian Agushit apo Gold Ag, siç njihet, nuk ishte fare e denjë.

“Ke dita e çlirimit të Skenderajit., do doja ta shihja Ilir Shaqirin, kisha pas qef ta shoh ndonjë artist të Skenderajt. S’e kam problemin pse ke Gold Ag, ai le të bën muzikë sa të don. E kam problemin me Komunën e Skenderajit pse e zgjedh Gold Ag, para artistave të tjerë. Për mu ajo ke performancë ke pak muzikë, pak ky knoj, u dok paraqitja e tij për me knu për ni dëshmor me shorce qashtu”, tha ai.

“Ilir Shaqiri ka pasur tekstshkrues, Shkurte Fejza, kanë hulumtu para se me shkru. Ky e krijon përshtypjen që dëshmori ka ra dëshmor tu marrë hak për djalin e vet. Historia e tij fillon që nga vitet e 90-ta ka qenë mjeshtër i armëve…”, vijoi ai.

Agushi pastaj u kundërpërgjigj duke thënë se në Skenderaj është ftuar nga vetë familet e dëshmorëve.

Agushi: Këngët patriotike i bëj sepse i ndiej, më dalin edhe lot

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika