Vushtrri: Dyshohet se e mitura u rrah nga babai dhe vëllai, arrestohen të dy

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës bën të ditur se është ushtruar dhunë ndaj një të miture nga babai dhe vëllai i saj, si shkak i lidhjes së saj me një djalë, për çka babai dhe vëllai janë kundër

Ilustrim

Janë arrestuar babai dhe i biri, pasi kishin ushtruar dhunë ndaj të miturës, familjares së tyre.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, viktima ka thënë se akti i të arrestuarve erdhi si shkak i lidhjes së saj me një djalë, për çka babai dhe vëllai i saj janë kundër.

“LËNDIM I LEHTË TRUPOR/Vushtrri 19.01.2023 – 20:00. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë nën dyshimin se kanë ushtruar dhunë ndaj viktimës femër kosovare, e mitur. Sipas viktimës deri te ushtrimi i dhunës ka ardhur pasi që viktima është në lidhje dashurie me një djalë, për çka babai dhe vëllai i saj janë kundër. Është njoftuar zyrtari i Qendrës për Punë Sociale, viktimës iu është ofruar tretman mjekësor dhe më pas është vendosur në strehimore.”, thuhet në raport.

Krahas kësaj, bëhet e ditur se pas intervistimit, dy të arrestuarit janë liruar në procedurë të rregullt me vendim të prokurorit.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika