Warriors flasin për rikthmin e Curry-it

Rikthimi i lojëtarit të Golden State Warriors, Stephen Curry vazhdon të mbetet i papërcaktuar, ka bërë të ditur skuadra e lojtarit.

Curry po vazhdon të përparojë teksa ai rehabilitohet nga një dëmtim në këmbë.

Sipas ekipit, Curry i është kthyer aktiviteteve individuale në fushë javën e kaluar dhe “mund të kthehet” në praktikat e plota të ekipit këtë javë. Disponueshmëria e tij për ndeshjen e parë kundër Denverit të shtunën (8:30 ET, ABC) “do të bazohet në përparimin e tij të vazhdueshëm”. Curry ka mbetur jashtë fushës që nga 16 marsi me një ndrydhje të ligamentit dhe mavijosje të kockës në këmbën e majtë.

Tre herë kampioni i NBA-së filloi rrugëtimin e tij në NBA që nga viti 2007.

Pritet rikthimi i Stephen Curry ndaj Denver Nuggets

Shija e redaktorit

Ballkani me fitore historike, një hap larg kualifikimit në Ligën...

Ballkani ka fituar ndeshjen ndaj Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferëncës në Stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ekipi...

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

Më të lexuarat

“Kemi pritur mjaft, është koha për paqe” thonë qytetarët në...

Grafitet e vendosura dhe patrullat e Policisë, janë pamjet që po e shoqërojnë Mitrovicën Veriore gjatë së enjtes së 18 gushtit. Të heshtur por në...

Escobar pas takimit me Kurtin: Asociacioni duhet të formohet sipas...

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka thënë se...

Mandl kërkon sqarim nga BE-ja për referimin ndaj kryeministrit Kurti...

Në njoftimin e faqes zyrtare të Bashkimit Evropian(BE) për takimin që u mbajt të enjten e 18 gushtit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, është...

Të fundit nga rubrika