Wayne Rooney zbulon skandalin e lojtarëve të Man United – nëse vërtetohet do ketë pasoja

Wayne Rooney ka thënë se disa nga lojtarët e lënduar të Manchester United po mashtrojnë se janë të lënduar.

Ai tha për Sky Sports: “Disa nga lojtarët e lënduar të Manchester United janë të aftë për të luajtur. Disa nga këta lojtarë duhet të shikojnë veten e tyre, sepse kur trajneri juaj është duke bërë një intervistë dhe duke folur për qëndrimet që nuk janë të drejta për të luajtur për Manchester United, kjo është një fyerje masive”.

“Nëse do ta shihja trajnerin tim duke vuajtur, nuk ka asnjë mënyrë që ta lija atë deri në fund të sezonit. Dhe duket se disa lojtarë thjesht po përpiqen të arrijnë në fund të sezonit. Dhe ky është mendimi im personal”.

“Ndërsa shohim lëndimet që ata kanë marrë, disa nga ata lojtarë mund të luajnë. Disa nga ata lojtarë mund të luajnë, 100 për qind. Është e lehtë kur ju keni një finale të Kampionatit Evropian dhe të Kupës FA, është e lehtë sepse ata po marrin pak pushim për të qëndruar jashtë disa ndeshjeve të vogla dhe për t’u rikthyer drejt finales”.

“Ju e keni parë, unë e kam parë gjatë viteve. Thjesht mendoj se lojtarët që janë ‘lënduar’, nuk po e mbushin veten me asnjë meritë”, vazhdoi legjenda e Djajve të Kuq.

Manchester United aktualisht ka 10 lojtarë të ekipit të parë që kanë të bëjnë me lëndime, përfshirë Bruno Fernandes dhe Marcus Rashford.

Erik ten Hag shpreson se lojtarë të tillë si Lisandro Martinez, Bruno Fernandes, Marcus Rashford, Mason Mount, Luke Shaw, Harry Maguire dhe Raphael Varane do të jenë të aftë përpara finales së FA Cup. /Telegrafi

Shija e redaktorit

Aksioni i Policisë në veri, konfiskohen rreth 74 milionë dinarë

Policia e Kosovës ka shpalosur detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit të Policisë së...

Melinda Ademi publikon projektin e ri “Kiss me”

Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi, ka publikuar projektin e saj më të ri me titullin “Kiss Me”. Kënga e publikuar është me melodi dhe tekst...

Dafina dhe Ylli vazhdojnë t’i “trazojnë ujërat”, pozojnë me...

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, sot ka kapur vëmendjen e të gjithëve me postimin e saj të fundit në rrjetin social "Instagram". "Duar të bashkuara"...

Të fundit nga rubrika