Wisner nga baza e Kuçovës: Përgëzoj bashkëpunimin e Shqipërisë me NATO-n

I ngarkuari me Punë në Ambasadën Amerikane në Tiranë, David Wisner, vlerësoi maksimalisht bashkëpunimin e Shqipërisë me NATO-n dhe rolin e saj për ruajtjen e stabilitetit në rajon

David Wisner

Diplomati amerikan i bëri komentet gjatë ceremonisë së hapjes së bazës së NATO-s në Kuçovë, ku theksoi se pavarësisht sfidave, alenca qëndron sot më e fortë, më e madhe dhe më e bashkuar.

“Është një nder i veçantë të jesh këtu për 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO,” u shpreh Wisner.

Diplomati tha se NATO-ja qëndron si aleanca më e qëndrueshme në histori, dhe sot, pavarësisht sfidave, NATO-ja është më e fortë.

“NATO është rritur si simbol i angazhimit tonë. Përgëzoj dëshirën e Shqipërisë për të zgjeruar bashkëpunimin me NATO-n. Të lëvdojmë përkushtimin e Shqipërisë për përmbushjen e angazhimeve të NATO-s. Shqipëria është e vlerësuar për kontributin në mbështetjen e stabilitetit në Ballkanin Perëndimor”, tha Wisner.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika