Xhaka mbetet kapiten i Zvicrës

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, mbetet në shiritin e kapitenit, këtë e ka konfirmuar përzgjedhësi i kombëtares zvicerane, Murat Yakin

Granit Xhaka. Foto: Twitter

Përzgjedhësi i Kombëtares së Zvicrës, Murat Yakin në një konferencë për media të enjten e 16 marsit ka konfirmuar se futbollisti me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka, do të jetë në cilësinë e kapitenit në ekipin e kombëtares zvicerane.

Debate të ndryshme të cilat kanë qenë edhe të hapura, kanë aluduar në dyshimin se a e meriton Xhaka shiritin e kapitenit. Por spekulimeve u ka dhënë fund Yakin, duke pretenduar se Xhaka është shembull, si brenda, ashtu edhe jashtë fushës.

“Jemi 100 % pas Granitit. Ai është kapiteni im. Ai jep një shembull, si brenda, ashtu edhe jashtë fushës. Këto janë pritjet e mira nga një kapiten. Jam shumë i lumtur që e kam në skuadër”, ka thënë Yakin.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika