“Xhango” i Trepçës, tifozi dhe ekonomi i veçantë që nuk i përmbau emocionet gjatë intervistës

Një nga tifozët më të zjarrtë të Trepçës është Xhavit Beqiri, i njohur si ‘Xhango’.

Ai punon edhe si ekonom te klubi i basketbollit.

Në një intervistë për TV Dukagjinin, ai ka treguar se si ishte punësuar te skuadra nga Mitrovica.

Teksa, ka zbuluar se çështjen e pagës nuk e kishte diskutuar fare.

“Këtu jam ardhur falë kryetari Vullnet Sefaja dhe nënkryetarit Lindrit Misini. Këtë punë e bëj me qef, pa pritesë. Nuk kam pyetur për para, vetëm se a do të udhëtoj me lojtarë dhe a do të jem pranë tyre,” tha ai.

‘Xhango’ ka folur edhe rreth momentit kur ia kishte djegur fanellën basketbollistit, Drilon Hajrizi, pasi ishte transferuar te Prishtina dhe marrëdhënieve që ka me të tani.

Ai u ‘tradhtua’ nga emocionet kur tregoi momentin më të vështirë si tifoz, i cili ishte vitin e kaluar pas humbjes në finale kundër Pejës.

Për më shumë mund të shikoni videon e mëposhtme.

 

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika