Xhudistja shqiptare Laura Fazliu mposht kampionen nga Britania e Madhe

Xhudistja nga Kosova, Laura Fazliu, ka mposhtur kampionen nga Britania e Madhe Gemma Howell

Laura Fazliu, xhudiste nga Kosova

Xhudistja Laura Fazliu ka bërë vend në gjysmëfinale të Grand Slamit të xhudos, i cili po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Në çerekfinale, Laura ka mposhtur kampionen në fuqi të Evropës nga Britania e Madhe, Gemma Howell.

Lufta e kategorisë deri 63 kilogramë, dhe xhudistja nga Kosova e fitoi me mbërthim shumë efikas. Ajo fillimisht fitoi ndaj kinezes Jing Tang e më pas e mposhti francezen Gaetane Deberdt.

Laura Fazliu për herë të dytë rresht ka mposhtur britaniken Howell dhe kështu po dëshmon që tashmë i takon elitës botërore të xhudos.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika