Yjet e Hollywoodit mbërrijnë në tapetin e kuq, Oppenhimer pritet të dominojë me çmime Oscar

OSCAR

Yjet e Hollivudit po mbërrijnë në tapetin e kuq në Los Angeles për natën më të madhe në film – Oscars

Favoriti për filmin më të mirë është Oppenheimer, i cili ka 13 nominime dhe mund të bëhet një nga fituesit më të mëdhenj të të gjitha kohërave.

Ylli i tij, Cillian Murphy është njeriu që mundet për aktorin më të mirë – ndërsa Lily Gladstone mund të bëhet e para amerikane vendase që fiton aktoren më të mirë për “Killers of the Floëer Moon”.

Gjithashtu për çmime janë Poor Things, Maestro, Anatomy of a Fall si dhe filmi më fitues i vitit të kaluar – Barbie

Komediani Jimmy Kimmel po drejton shfaqjen, me Zendaya, Michelle Pfeiffer, Al Pacino dhe Michelle Yeoh mes atyre që do të japin çmime

Vetë ceremonia fillon në orën 16:00 me orën lokale (23:00 GMT), dhe reporterët tanë do t’ju sjellin përditësime duke përfshirë nga dhoma e fituesve.

Billie Eilish and America Ferrera

Brendan Fraser and Jeanne Moore

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika