Yjet që u veshën më bukur në Academy Awards

Për herë të parë që nga viti 1961, tapeti i kuq i Oscars nuk ishte i kuq; në vend të kësaj, ishte ngjyrë shampanjë

Tapeti i kuq i Oscars në Teatrin Dolby të LA u kthye në ngjyrë shampanjë, ndërsa u thye ngjyra e traditës, e cila ishte e kuqe.

Mjedis një numri të madh fustanesh të bardhë, ishin dizajni Valentino i Emily Blunt dhe fustani Chanel Couture pa rripa të Michelle Williams, i cili paraqiste një pamje të pastër të qëndisur me kristale.

Fituesja e çmimit për aktoren më të mirë Michelle Yeoh ofroi një nga pamjet më tërheqëse në një fustan të bardhë me pupla Dior.

Diku tjetër, Sofia Carson mahniti me një fustan princeshe voluminoze nga Giambattista Valli, ndërsa fustani i sofistikuar i bardhë i Halle Berry Tamara Ralph shkëlqente me detaje lulesh të zbukuruara.

Paul Mescal dhe Brian Tyree Henry ishin në mesin e disa yjeve që zgjodhën xhaketat krem smoking.

Paul Mescal ishte një nga disa burra që kishte veshur xhaketa krem ​​ose smoking me ngjyra të çelura.

Ndërkohë, Harry Shum Jr. u shfaq me një kravatë të zezë në një xhaketë të bardhë nga Adeam – një markë e njohur zakonisht për veshjet e grave – që e plotësoi me një rrip të trashë pëlhure rreth belit.

Harry Shum Jr. kishte veshur një kostum smoking nga Adeam – një markë e njohur zakonisht për veshjet e grave – që përmbante një xhaketë të bardhë dhe një rrip pëlhure në bel.

Kishte edhe paraqitje me ngjyra.

Hong Chau dhe Allison Williams dukeshin të shkëlqyera me nuanca të sofistikuara rozë, të veshur me fustane nga Prada dhe Giambattista Valli, respektivisht.

Ndërkohë, Angela Bassett ishte mahnitëse me një fustan sirenë ultravjollcë nga Moschino dhe Cara Delevingne me një fustan dramatik të kuq të Elie Saab.

Dhe yjet nga industria e muzikës u shfaqën mahnitëse. Lady Gaga veshi një fustan të tejdukshëm nga koleksioni Vjeshtë-Dimër 2023 i Versace, i cili debutoi në pistë vetëm tre ditë më parë, ndërsa Rihanna mahniti me një fustan lëkure Alaïa që theksonte barkun e saj.

Ylli i “The Whale” Hong Chau bëri përshtypje me një fustan rozë saten Prada me një bisht të zbukuruar, ndërsa Malala Yousafzai shkëlqeu me një fustan me kapuç Ralph Lauren dhe një unazë me lule smeraldi nga Santi Jewels, kursepa dyshim që Cara Delevingne ka goditur tapetin me një fustan të kuq të mrekullueshëm të modës Elie Saab..

Cara Delevingne në të djathtë, me fustan kuq, në mes Malala Yousafzai dhe në të majtë Hong Chau’

Salma Hayek ka veshur një fustan tipik, elegant përkatësisht me Gucci dhe Zegna.

Janelle Monáe mbërriti me një pamje të personalizuar nga Vera Wang me një fund të ndezur portokalli dhe “crop-top” të zi.

Andrea Riseborough, me një fustan pink, u shoqërua nga partneri i saj Karim Saleh.

Nicole Kidman dukej elegante me një fustan të zi Armani Privé me një mëngë, me zbukurime me lule dhe një të çarë ku dukeshin këmbët.
Michelle Williams, e nominuar për aktoren më të mirë, kishte veshur një fustan të bardhë me shkëlqim Chanel Couture dhe një varëse diamanti Tiffany & Co.

Tems,emri i plotë i së cilës është Temilade Openiyi, mbërriti në Teatrin Dolby të Hollivudit, ajo ishte një vizion eterik me fustanin e saj të bardhë të zgjedhur, duke tërhequr vëmendjen teksa mbante një masë tyli në rritje që thurte kokën e saj, që i kujton një re.

Në të majtë Tems, në mes Nicole Kidman dhe në të djathtë Michelle Williams
E nominuara për aktoren më të mirë, Cate Blanchett dukej elegante me pjesën e sipërme plot shkëlqim asimetrike dhe një fund të gjatë saten nga Louis Vuitton. Ajo gjithashtu mbante vathë dhe unaza nga divizioni i bizhuterive të labelit.
E nominuar për këngën më të mirë origjinale, Lady Gaga u shfaq me një fustan të zi, të sapodebutuar të Versace nga koleksioni i saj vjeshtë/dimër 2023.
Fituesja e çmimit për aktoren më të mirë, Michelle Yeoh, u shfaq me një fustan ëndërrimtar të bardhë, të gjatë deri në dysheme nga Dior, shoqëruar me bizhuteri diamanti Moussaieff.
Në të majtë Lady Gaga, në mes Cate Blanchett dhe në të djathtë Michelle Yeoh
Halle Bailey kishte veshur një fustan princeshe Dolce & Gabbana me bizhuteri De Beers.
Halle Bailey
Ylli i “Black Panther: Wakanda Forever”, Angela Bassett, e nominuar për aktoren më të mirë në rol dytësor, mbërriti me një fustan ultravjollcë të personalizuar nga Moschino.

Stephanie Hsu u dallua me një fustan Valentino rozë, pa rripa, të fryrë nga fundi.
Eva Longoria kishte veshur një fustan krejt të bardhë dhe aksesorë të integruar nga koleksioni Pranverë-Verë 2023 i Zuhair Murad.
Allison Williams kishte veshur një fustan rozë joshës të zbukuruar me lule nga Giambattista Valli me mëngë të gjata dhe me pelerinë prej tyli.
Allison Williams

Rihanna “Këngëtarja bëri me dorë teksa mbërriti në tapetin e kuq me pamjen e saj të zakonshme Alaïa.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika