Ylli shpallet kampion i Kosovës në basketboll

Ylli ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës në basketboll duke triumfuar ndaj Trepçës 70:64  në Mitovicë

Ylli shpallet kampion i Superligës së Kosovës pas fitores ndaj Trepçës

Të enjten e dy qershorit,  Ylli i Suharekës ka triumfuar ndaj Trepçës së Mitrovicës me rezultat 70:64.

Kjo ishte fitorja e tretë e Yllit ndaj Trepçës në serinë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në basketboll. Me rezultatin 3:1, Ylli fitoi titullin e kampionit.

Ylli fitoi vitin e kaluar titullin e kampionit, për herë të parë. Dhe të enjten e fitoi titullin e dytë rresht.

Ylli ishte i pari pas stinorit të rregullt, ndërsa në gjysmëfinale kaloi Prishtinën. Ndërkaq, Trepça ishte e dyta dhe në gjysmëfinale kaloi Pejën.

Seria finale ishte shumë interesante me ndeshje shumë të forta. Por, Ylli shfaqi më shumë, dhe i gëzohet titullit të fituar.

Dramë në Mitrovicë, Trepça barazon rezultatin ndaj Yllit

 

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika