Ymeri: Deklarata e Xhelal Sveçlës është shumë e pamatur

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar ndaj deklaratave të ShBA-së dhe shteteve të QUINT-it. Deklaratat janë etiketuar si "të dhunshme" dhe janë konsideruar si një "ftesë" për Milan Radojçiqin për të sulmuar policët e Kosovës, ka thënë Sfeçla

Analisti Visar Ymeri, për reagiimin e ministrit Sveçla ka thënë se janë deklarata të pamatura.

“Për mua është shumë e pamatur dhe e kam pare që prej se kanë filluar reagimet nga Shtetet e Bashkuara e pastaj edhe nga QUINT-i, Vetëvendosja ka pasë një mesazh”, ka thënë Ymeri në “Debat Plus“.

Minisitri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, iu ka reaguar deklaratave të ShBA-ve dhe shteteve të QUINT-it.

Sveçla ka thënë se etiketimi i veprimeve të ligjshme të Policisë së Kosovës si – nga ShBA dhe QUINT-i të “dhunshme” janë një “ftesë” për krimnelin, Milan Radojçiqit, të sulmojë policët e Kosovës.

“Etiketimi i veprimeve të ligjshme dhe të civilizuara të Policisë së Kosovës si ‘të dhunshme’ dhe operacioneve të saj të zbatimit të ligjit si ‘dhunë’ është një ‘ftesë’ për Milan Radojçiqin e futur në listën e zezë të USG-së për të komanduar mashtruesit e tij për të sulmuar policët e Kosovës”, ka shakruar Sveçla në Twitter.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika