Zelenskyy me fjalim para deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, të martën e tre majit do t’i drejtohet me një video-mesazh Kuvendit të Shqipërisë

Kuvendi i Shqipërisë

Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë e paraparë të mbahet nga ora 11:00, do të shtyhet për në ora 13:00, për shkak të adresimit që do të bëjë presidenti i Ukrainës para deputetëve shqiptarë.

“Ju njoftoj se seanca plenare e posaçme e Kuvendit të Shqipërisë, gjatë së cilës presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, do t’i drejtohet Kuvendit, do të zhvillohet nesër, ditën e martë, datë 3 maj, ora 13:00”, thuhet në njoftim.

Presidenti ukrainas, edhe më parë i është drejtuar disa prej parlamenteve evropiane. Ai përmes adresimeve, kishte falënderuar shtetet për mbështetjen që i kanë dhënë vendit të tij për ta luftuar invazionin rus.

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika