Zelensky shpallet “Personi i Vitit” nga Time

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është shpallur “Personi i Vitit” nga revista TIME.

44-vjeçari, një ish-komedian, aktor, shkrimtar dhe producent, tashmë edhe president i Ukrainës që nga viti 2019, përcjell Portali Dukagjini.

“Personi i vitit 2022 i TIME: Volodymyr Zelensky dhe shpirti i Ukrainës”, thuhet në postimin që ka shpërndarë prestigjiozja Time.

Ilustrim nga Neil Jamieson për TIME Imazhet burimore: Getty Images (12); Ivanchuk: Lena Mucha-New York Times/Redux; Kondratova: Kristina Pashkina-UNICEF; Kutkov: Me mirësjellje Oleg Kutkov; Nott: Annabel Moeller-David Nott Foundation; Payevska: Evgeniy Maloletka-AP

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

Hill: Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se Serbia ka të drejtë t’i drejtohet KFOR-it për kthimin...

Të fundit nga rubrika