Zëvendësministri Ahmeti pret në takim ambasadorin e ri turk, diskutojnë për thellim të bashkëpunimit

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Kreshnik Ahmeti, ka pritur në takim ambasadorin e ri turk, Sabri Tunc Angili. Në këtë takim është diskutuar për organizimin e konsultimeve të dyta politike, thellimin e bashkëpunimit në fushën e ekonomisë dhe të sigurisë

Zëvendësministri i MPJD-së Kreshnik Ahmeti dhe ambasadori i ri turk, Sabri Tunc Angili

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, ka pritur në takim ambasadorin e ri të Republikës së Turqisë në Republikën e Kosovës, Sabri Tunc Angili.

Në këtë takim zëvendësministri Ahmeti e ka uruar ambasadorin Angili për detyrën e re dhe i ka shprehur mirënjohje për bashkëpunimin e vazhdueshëm në mes të dyja vendeve.

“Gjithashtu, zëvendësministri Ahmeti shprehi ngushëllimet më të thella për viktimat e tërmeteve që kanë goditur Turqinë. Duke theksuar se Kosova i ka qëndruar pranë popullit turk në këto momente të vështira”, njofton Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Pamje nga takimi

Në takimin e zëvendësministrit Ahmeti dhe ambasadorit Angili është diskutuar për zhvillimin e mëtutjeshëm të raporteve të shkëlqyeshme bilaterale.

“U diskutua mbi organizimin e konsultimeve të dyta politike, thellimin e bashkëpunimit në fushën e ekonomisë dhe të sigurisë”, thuhet në njoftimin e MPJD-së.

Ambasadori Angili është shprehur falënderues për mikpritjen në Kosovë.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika