Zhegrova: Fitoren ia dedikoj Fadil Vokrrit

Golin e dytë të shënuar mbrëmë, Zhegrova ka thënë se ia ka kushtuar legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri

Futbollisti kosovar, Edon Zhegrova
Futbollisti kosovar, Edon Zhegrova
Kosova ka shënuar fitore ndaj Qipros me rezultat të pastër 0:2.
Zhegrova, golin që ka shënuar në këtë ndeshje ka thënë se ia dedikon legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrrit.
Pas ndeshjes në të cilën ai luajti me numrin 9-të, në një intervistë, Zhegrova ka treguar se numrin 9 në fanellë e zgjodhi në nderim të Vokrrit, gjersa shtoi se fitoren e mbrëmshme ia dedikon atij.
“Kam zgjedhur numrin 9 sot për shkak të legjendës Fadil Vokrri dhe fitoren ia dedikoj atij”, ka thënë lojtari kosovar.
Kosova e ka nisur mbarë edicionin e ri të Ligës së Kombeve. “Dardanët” kanë shënuar fitore me rezultat të pastër 0:2 ndaj Qipros.
Kosova zhvilloi një pjesë të dytë fenomenale, duke i siguruar pikët e plota dhe një nismë të mbarë të Ligës së Kombeve.
Ndeshja e radhës e Kombëtares së Kosovës do të jetë të dielën në stadiumin “Fadil Vokrri”, nē Prishtinë kundër Greqisë.

Kosova nis me fitore Ligën e Kombeve

 

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika